3M™ Hi-Temperature Polystyrene Insulation 78, HT Cylinder Spray Adhesive, Blue, Large (Net Wt 28.5 lb), 1 Each/Case
Special Price
$508.73
Regular Price
$598.51
| UPC | 00051115315947 |
|---|---|
| 3M ID | 7100139314 |
| Packaging | Case |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
| 3M ID | 7100139314 |
|---|---|
| Part number | 78HT |
| Global Product Hierarchy | Adhesives, Sealants & Fillers > Flexible Adhesives > Solvent-based Adhesives |
| Color Family | Blue |
| Product Color | Blue |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Country of Origin | United States |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 638 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 18.461 KG |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Unit of Use - Billing Unit | EA |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 2715.0476741898365 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 40.69953822195025 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 28.70418653647106 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 44491.66 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 13.02 KG |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | EACH |
| Unit of Use - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 2715.0476741898365 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 40.69953822195025 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 28.70418653647106 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 18.11023622047244 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 12.244094488188976 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 12.244094488188976 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 44491.66 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 18.461 KG |
| Shipper - Metric Net Weight | 13.02 KG |
| Shipper - Metric Height Dimension | 0.46 M |
| Shipper - Metric Length Dimension | 0.311 M |
| Shipper - Metric Width Dimension | 0.311 M |
| Shipper - Item Quantity | 1 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 81405.67462237287 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 1025.1495191596807 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 688.9004768753055 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 40.94488188976378 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.63779527559055 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 41.732283464566926 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.334 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 312.48 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.04 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.21 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.06 M |
| Pallet - Item Quantity | 24 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 24 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 24 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 2 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 12 |
Write Your Own Review


