3M™ Hard Hat Adapter for Faceshield and Accessory Attachment, DP3E, 20 pair/Case
Special Price
$194.65
Regular Price
$229.00
| UPC | 50051131276005 |
|---|---|
| 3M ID | 7010413649 |
| Packaging | Case |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- Hard Hat Adapter
| 3M ID | 7010413649 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Personal Protective Equipment > Head & Face Protection > Head Protection Accessories |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Country of Origin | Brazil |
| Sales Unit | PR |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | PAA |
| Base - Metric Gross Weight | 42.502 G |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | PAA |
| Unit of Use - Billing Unit | PAA |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 14.517426672648622 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 0.09370087067381667 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 0.05110094775183278 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 237.898 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 23.179 G |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | PAIR |
| Unit of Use - Unit | PAA |
| Shipper - Billing Unit | PAA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 290.34877754794877 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 1.8739997764953586 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 1.0220189550366554 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 4.5279527559055115 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 8.26771653543307 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 7.755905511811024 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 4757.964 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 850.032 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 463.58 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 11.501 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 21.0 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 19.7 CM |
| Shipper - Item Quantity | 20 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 20 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 20 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | PCS |
| Shipper - Item Unit | PAIR |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | PAA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 96597.86524297459 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 839.998697508955 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 439.4672688167131 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 50.07992125984252 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.02992125984252 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 40.15984251968504 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1582955.4 CCM |
| Pallet - Metric Net Weight | 199.339 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 127.203 CM |
| Pallet - Metric Length Dimension | 121.996 CM |
| Pallet - Metric Width Dimension | 102.006 CM |
| Pallet - Item Quantity | 8600 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 8600 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 430 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | PAIR |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 10 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 43 |
Write Your Own Review


