3M™ Filament-Reinforced Electrical Tape 45, 19 mm x 20 m, Box of 20 rolls, 20 Rolls/Case
Special Price
$21.46
Regular Price
$25.25
| UPC | 00076308622947 |
|---|---|
| 3M ID | 7100033895 |
| Packaging | Roll |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
| 3M ID | 7100033895 |
|---|---|
| Part number | ET92MC450MMX33M |
| Global Product Hierarchy | Tapes > Electrical Tapes > Filament Reinforced Tapes |
| Product Color | Transparent |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Country of Origin | Cameroon |
| SAP Shelf Life In Days | 1825 |
| Base - Billing Unit | ROL |
| Base - Metric Gross Weight | 126.507 G |
| Base - Metric Height Dimension | 2.159 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 9.017 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 9.017 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | ROL |
| Consumer - Billing Unit | ROL |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 10.712108038389305 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.2789001940222231 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.24250848840336534 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 0.85 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 3.55 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 3.55 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 175.54 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 110.0 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 2.159 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 9.017 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 9.017 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | RLS |
| Consumer - Unit | ROL |
| Inner - Billing Unit | ROL |
| Inner - Customary Cubic Dimension | 117.2466281940438 ci |
| Inner - Customary Gross Weight | 2.88144176675635 lbs |
| Inner - Customary Net Weight | 2.4250848840336534 lbs |
| Inner - Customary Height Dimension | 3.622047244094488 in |
| Inner - Customary Length Dimension | 8.937007874015748 in |
| Inner - Customary Width Dimension | 3.622047244094488 in |
| Inner - Metric Cubic Dimension | 1921.328 CCM |
| Inner - Metric Net Weight | 1.1 KG |
| Inner - Metric Height Dimension | 9.2 CM |
| Inner - Metric Length Dimension | 22.7 CM |
| Inner - Metric Width Dimension | 9.2 CM |
| Inner - Item Quantity | 10 |
| Inner - Total Unit Quantity | 10 |
| Inner - Previous Packaging Level Quantity | 10 |
| Inner - Item Unit | RLS |
| Inner - Previous Packaging Level Unit | CAN |
| Inner - Unit | KAR |
| Shipper - Billing Unit | ROL |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 319.97739192328777 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 5.985109493795057 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 4.850169768067307 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 9.68503937007874 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 7.9921259842519685 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 4.133858267716535 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 5243.49 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 2714.8 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 2200.0 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 24.6 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 20.3 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 10.5 CM |
| Shipper - Item Quantity | 20 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 20 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 2 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | CTNS |
| Shipper - Item Unit | RLS |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | ROL |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 91047.42618934056 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 1360.2521576806946 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 1067.0373489748074 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 44.488188976377955 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.24409448818898 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 43.30708661417323 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.492 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 484.0 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 113.0 CM |
| Pallet - Metric Length Dimension | 120.0 CM |
| Pallet - Metric Width Dimension | 110.0 CM |
| Pallet - Item Quantity | 4400 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 4400 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 220 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | RLS |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 4 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 55 |
Write Your Own Review


