3M™ Dual Lock™ Pull Block Demo, 5 Each/Case
Special Price
$5.74
Regular Price
$6.75
| UPC | 00076308864057 |
|---|---|
| 3M ID | 7100139318 |
| Packaging | Bag |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
| 3M ID | 7100139318 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Tapes > Reclosable Fasteners > Mushroom Hook Fasteners |
| Product Number | 3M™ Dual Lock™ Pull Block Demo |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Country of Origin | United States |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 730 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Customary Length Dimension | 1.0 INCH |
| Base - Customary Width Dimension | 1.0 INCH |
| Base - Metric Gross Weight | 48.171 G |
| Base - Metric Length Dimension | 0.025 M |
| Base - Metric Width Dimension | 0.025 M |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Unit of Use - Billing Unit | EA |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 113.04959814644039 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 0.10619887631707738 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 9.986940476974955E-4 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 1852.551 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 0.453 G |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | EACH |
| Unit of Use - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 61.62501104529768 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.22499937554064237 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.004993470238487477 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 0.5 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 14.5 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 8.5 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 1009.853 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 2.265 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 1.27 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 36.83 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 21.59 CM |
| Consumer - Item Quantity | 5 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 5 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 5 |
| Consumer - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | BAG |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 565.247990732202 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 0.5309987908306306 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.004993470238487477 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 12.8 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 9.6 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 4.6 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 9262.755 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 240.857 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 2.265 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 32.512 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 24.384 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 11.684 CM |
| Shipper - Item Quantity | 5 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 5 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | BAG |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 87386.00154365663 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 106.99999208540478 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 0.6741184821958094 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 43.38582677165354 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 41.968503937007874 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.432 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 305.775 G |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.102 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.219 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.066 M |
| Pallet - Item Quantity | 675 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 675 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 135 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 3 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 45 |
Write Your Own Review


