3M™ Clip-Strip Paint Odor Respirator, 8247P12-S, 1ea/pk, 12 pks/case
Special Price
$5.14
Regular Price
$6.05
| UPC | 00051141986005 |
|---|---|
| 3M ID | 7100159319 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
| 3M ID | 7100159319 |
|---|---|
| Keywords | Respirator, respirator mask, safety respirator, respirators, respirator masks |
| Global Product Hierarchy | Personal Protective Equipment > Respiratory Protection > Disposable Respirators |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Country of Origin | United States |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 47.627 G |
| Base - Metric Height Dimension | 22.543 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 7.303 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 14.92 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 149.8927446673791 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.10499956161079164 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.039098982198488036 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 8.875196850393701 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 2.8751968503937007 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 5.874015748031496 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 2456.302 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 17.735 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 22.543 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 7.303 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 14.92 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 1016.0642565379619 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 1.7599987407195583 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.4691877863818565 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 9.6 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 16.8 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 6.3 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 16650.31 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 798.322 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 212.82 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 24.384 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 42.672 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 16.002 CM |
| Shipper - Item Quantity | 12 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 12 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 12 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 87141.9065672777 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 149.998113945347 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 31.905298583395485 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 43.267716535433074 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 41.968503937007874 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.428 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 14.472 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.099 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.219 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.066 M |
| Pallet - Item Quantity | 816 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 816 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 68 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 4 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 17 |
Write Your Own Review


