3M™ Bowl Gasket W-2921, 1 EA/Case
Used with the 3M™ Compressed Air Filter and Regulator Panel W-2806.
Special Price
$10.36
Regular Price
$12.19
| UPC | 00051138155520 |
|---|---|
| 3M ID | 7000130674 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- Used with the 3M™ Compressed Air Filter and Regulator Panel W-2806.
| 3M ID | 7000130674 |
|---|---|
| Part number | 15552 |
| Keywords | 78800862167,Powered & Supplied Air Respirators,Compressed Air Filter & Regulator Panels,Bowl Gasket W-2921,Safety,Mining & Metallurgy,SAR Parts & Accessories,3M |
| Global Product Hierarchy | Personal Protective Equipment > Respiratory Protection > Powered & Supplied Air Respirators > Powered & Supplied Air Parts & Accessories |
| Product Color | Black |
| Pressure Type | High |
| Product Number | W-2921 |
| Product Series | Supplied Air |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Supplied Air Respirator Style | W-Series Fixed Panels |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Country of Origin | United States |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 22.7 G |
| Base - Metric Height Dimension | 9.5 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 6.4 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 7.6 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 28.197851671293893 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.05004493351596721 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.00992080179831949 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 3.7401574803149606 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 2.5196850393700787 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 2.9921259842519685 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 462.08 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 4.5 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 9.5 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 6.4 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 7.6 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | PCS |
| Consumer - Unit | EA |
| Shipper - Total Unit Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 999 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | LOOS |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 1 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 999 |
Write Your Own Review


