3M™ Trizact™ Performance Sandpaper 03064, 3-2/3 in x 9 in, 3000 grit, 10/Case
3M™ Trizact™ Performance Sandpaper combines a fast cut and extremely consistent, refined finish for your auto body projects. It features our Trizact structured abrasive – its microscopic three-dimensional mineral structures resemble pyramids. This patterned, precise surface on a lightweight foam removes very fine sand scratches and leaves metal and painted metal surfaces ready for polishing.
Special Price
$5.81
Regular Price
$6.84
| UPC | 00051131030640 |
|---|---|
| 3M ID | 7100326908 |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
| 3M ID | 7100326908 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Abrasives > Abrasive Sheets & Rolls > Sandpaper Sheets & Rolls |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Country of Origin | United States |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Customary Height Dimension | 10.125 |
| Base - Customary Length Dimension | 0.375 |
| Base - Customary Width Dimension | 3.937992126 |
| Base - Metric Gross Weight | 31.751 G |
| Base - Metric Height Dimension | 257.175 MM |
| Base - Metric Length Dimension | 9.525 MM |
| Base - Metric Width Dimension | 100.025 MM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 14.943128311453473 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.06999897286632048 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.029998300015496294 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 10.125 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 0.375 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 3.937992125984252 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 244.874 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 13.607 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 257.175 MM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 9.525 MM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 100.025 MM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | EA |
| Inner - Billing Unit | EA |
| Inner - Customary Cubic Dimension | 74.74725185670843 ci |
| Inner - Customary Gross Weight | 0.3799997782149642 lbs |
| Inner - Customary Net Weight | 0.14999150007748147 lbs |
| Inner - Customary Height Dimension | 10.124803149606299 in |
| Inner - Customary Length Dimension | 1.8748031496062991 in |
| Inner - Customary Width Dimension | 3.937795275590551 in |
| Inner - Metric Cubic Dimension | 1224.888 CCM |
| Inner - Metric Net Weight | 68.035 G |
| Inner - Metric Height Dimension | 25.717 CM |
| Inner - Metric Length Dimension | 4.762 CM |
| Inner - Metric Width Dimension | 10.002 CM |
| Inner - Item Quantity | 5 |
| Inner - Total Unit Quantity | 5 |
| Inner - Previous Packaging Level Quantity | 5 |
| Inner - Item Unit | EACH |
| Inner - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Inner - Unit | BAG |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 394.2115561396477 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 1.0289987902574287 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.29998300015496293 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 5.0 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 10.874803149606299 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 7.25 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 6459.97 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 466.746 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 136.07 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 12.7 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 27.622 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 18.415 CM |
| Shipper - Item Quantity | 10 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 10 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 2 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | BAG |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 90620.25998067744 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 210.99781726928077 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 52.79630254803448 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 45.0 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 41.968503937007874 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.485 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 23.948 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.143 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.219 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.066 M |
| Pallet - Item Quantity | 1760 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 1760 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 176 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 8 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 22 |
Write Your Own Review


