3M™ Sharpshooter™ Extra Strength No-Rinse Mark Remover, 5 Gallon, 1/Case
No rinse formula cleaner for quick, easy removal of soil and grease. This powerful cleaner penetrates and loosens buildup quickly. Convenient and effective.
Special Price
$119.62
Regular Price
$140.72
| UPC | 50048011137020 |
|---|---|
| 3M ID | 7100066106 |
| Packaging | Case |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
No-rinse formula cleaner for quick, easy removal of soil and grease. This powerful cleaner penetrates and loosens buildup quickly. Convenient and effective.
- Removes stubborn marks, spots, and stains from almost any washable surface
- Ready-to-use formulation.
- Comes in multiple convenient packaging configurations.
| 3M ID | 7100066106 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Cleaning Chemicals & Disinfectants > General Purpose Cleaners |
| Disinfectant | No |
| Dispensing System | Ready-to-use Chemicals |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Trademark 2 | Sharpshooter™ |
| Country of Origin | United States |
| SAP Shelf Life In Days | 720 |
| Base - Billing Unit | BOT |
| Base - Metric Gross Weight | 20.448 KG |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | BOT |
| Unit of Use - Billing Unit | BOT |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 1809.7338852158018 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 45.080123371563765 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 42.52055650759734 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 29656.225 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 19.287 KG |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | BTLS |
| Unit of Use - Unit | BOT |
| Shipper - Billing Unit | BOT |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 1809.7338852158018 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 45.080123371563765 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 42.52055650759734 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 16.37795275590551 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 10.511811023622048 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 10.511811023622048 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 29656.225 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 20.448 KG |
| Shipper - Metric Net Weight | 19.287 KG |
| Shipper - Metric Height Dimension | 41.6 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 26.7 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 26.7 CM |
| Shipper - Item Quantity | 1 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | BTLS |
| Shipper - Item Unit | BTLS |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | BOT |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 76473.97971961298 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 1477.0971566386797 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 1360.657808243115 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 37.79527559055118 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.125984251968504 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1253.184 CDM |
| Pallet - Metric Net Weight | 617.184 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 96.0 CM |
| Pallet - Metric Length Dimension | 122.0 CM |
| Pallet - Metric Width Dimension | 107.0 CM |
| Pallet - Item Quantity | 32 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 32 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 32 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | BTLS |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 2 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 16 |
Write Your Own Review


