3M™ Servo Random Orbital Buffer Bearing Assembly, 88520, 12 mm Orbit
The 3M™ Bearing Assembly is a replacement part for the original bearing assembly in the 3M™ Servo Random Orbital Buffer used in the AOEM market during paint repair operations
Special Price
$349.02
Regular Price
$410.61
| UPC | 00638060885208 |
|---|---|
| 3M ID | 7100244054 |
| Packaging | Case |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- Assembly for in-field bearing replacement
- Replacement part used in the AOEM market during paint repair operations.
| 3M ID | 7100244054 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Tools & Equipment > Power Tools > Power Tool Parts & Accessories |
| Abrasive Material | Non Pertinent |
| Backing Material | Non Pertinent |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Country of Origin | United States |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 505.8 G |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Unit of Use - Billing Unit | EA |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 132.7768049236886 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 1.1150981221311107 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 0.9999991842896299 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 2175.822 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 453.592 G |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | EACH |
| Unit of Use - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 132.7768049236886 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 1.1150981221311107 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.9999991842896299 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 4.7637795275590555 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 6.377952755905512 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 4.3700787401574805 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 2175.822 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 505.8 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 453.592 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 12.1 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 16.2 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 11.1 CM |
| Shipper - Item Quantity | 1 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 96417.51566967701 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 727.5254652100961 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 621.000304744985 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 47.63779527559055 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.125984251968504 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.58 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 281.681 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.21 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.22 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.07 M |
| Pallet - Item Quantity | 621 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 621 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 621 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 9 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 69 |
Write Your Own Review


