3M™ Replacement Wiping Tool Motor, 66826, for 65946, motor only no brackets, 1 ea/Case
3M™ Finesse-it™ Robotic Paint Repair Pneumatic Slurry Wiping Tool Motors are designed to replace motor assembly on 3M™ Finesse-it™ Robotic Paint Repair Pneumatic Slurry Wiping Tool (Finesse-it™ Paint Repair System)
Special Price
$3,859.80
Regular Price
$4,540.94
| UPC | 00068060668264 |
|---|---|
| 3M ID | 7100330700 |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- Built for quick and easy repair of 3M™ 65946 Wiping Tool
- Pre-assembled motor minimizes repair time
- Replacement Motors assembled with all new parts
| 3M ID | 7100330700 |
|---|---|
| Part number | 66826 |
| Global Product Hierarchy | Tools & Equipment > Power Tools > Power Tool Parts & Accessories |
| Abrasive Material | Non Pertinent |
| Backing Material | Non Pertinent |
| Center Hole Diameter (Imperial) | 0.0 NP |
| Center Hole Diameter (Metric) | 0.0 NP |
| Grit | Non Pertinent |
| Net Weight (Imperial) | 0 |
| Net Weight (Metric) | 0 |
| Product Color | Non Pertinent |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Trademark 2 | Finesse-it™ |
| Country of Origin | United States |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 819.641 G |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Unit of Use - Billing Unit | EA |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 1199.937767985772 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 1.8069990903947524 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 1.8069990903947524 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 19663.457 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 819.641 G |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | EACH |
| Unit of Use - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 1199.9379510570045 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 2.6599984475047496 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 1.8069990903947524 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 8.75 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 16.3748031496063 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 8.374803149606299 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 19663.46 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 1206.555 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 819.641 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 22.225 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 41.592 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 21.272 CM |
| Shipper - Item Quantity | 1 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 98248.22799251898 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 194.99999526006135 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 108.41994542368515 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 48.75 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.0 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.61 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 49178.46 G |
| Pallet - Metric Height Dimension | 123.825 CM |
| Pallet - Metric Length Dimension | 121.92 CM |
| Pallet - Metric Width Dimension | 106.68 CM |
| Pallet - Item Quantity | 60 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 60 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 60 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 5 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 12 |
Write Your Own Review


