3M™ Microfiber Detail Cloth Clip Strip 39016, Yellow, 1/pk, 12/1
Special Price
$4.32
Regular Price
$5.08
| UPC | 50051131390169 |
|---|---|
| 3M ID | 7100114417 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
Non scratching cloth, quickly and completely removes oily or filmy residues including waxes, polishes, glazes, and fingerprints. Ideal for paint, chrome, glass, dashboards, and more. 3Ms unique super soft micro texture will not scratch or streak delicate surfaces.
- Unique Super-Soft Micro-Texture Won'T Scratch Or Streak Delicate Automotive Surfaces
- Ideal For Paint, Chrome, Glass, Dashboards, And More
- Removes Residues Including Waxes, Polishes, Glazes And Fingerprints
- 12 In X 14.1 In
- Paint Shop Safe
- Yellow
| 3M ID | 7100114417 |
|---|---|
| Part number | 70005277986 |
| Keywords | cleaning cloth, cleaning cloths, microfiber cloth, microfiber cloths, cloths for cleaning |
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Cloths & Wipes > Detailing Cloths |
| Color Family | Yellow |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Country of Origin | Viet Nam |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Customary Height Dimension | 9.25 |
| Base - Customary Length Dimension | 0.5 |
| Base - Customary Width Dimension | 7.68503937 |
| Base - Metric Gross Weight | 79.832 G |
| Base - Metric Height Dimension | 23.495 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 1.27 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 19.52 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 35.54327974797682 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.17599943314743147 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.07694132950252228 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 9.25 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 0.5 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 7.68503937007874 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 582.45 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 34.9 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 23.495 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 1.27 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 19.52 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 603.551069306863 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 2.571912750648782 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.9232959540302673 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 10.15748031496063 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 8.070866141732283 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 7.362204724409449 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 9890.43 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 1166.6 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 418.8 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 25.8 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 20.5 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 18.7 CM |
| Shipper - Item Quantity | 12 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 12 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 12 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | BAG |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 67614.30845696336 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 282.1916955966433 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 83.09663586272406 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 35.039370078740156 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 40.15748031496063 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.108 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 37.692 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 89.0 CM |
| Pallet - Metric Length Dimension | 122.0 CM |
| Pallet - Metric Width Dimension | 102.0 CM |
| Pallet - Item Quantity | 1080 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 1080 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 90 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 3 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 30 |
Write Your Own Review


