3M™ Easy Shine Replacement Dispensing Tube, 5 Tubes/Bag, 1 Bag/Pack
Rubber floor finish dispensing tubes for use with 3M™ Easy Shine Applicator.
Special Price
$37.32
Regular Price
$43.91
| UPC | 00048011554389 |
|---|---|
| 3M ID | 7000126811 |
| Packaging | Case |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- Rubber tubes dispense floor finish or chemicals onto floor. Replace when worn or gummy.
- Compatible with Scotch-Brite™ Professional 2-in-1 Flat Mops and Floor Finish/Protector Applicators
- Compatible with the 3M™ Easy Shine Floor Finish Applicator
| 3M ID | 7000126811 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Bottles & Dispensers |
| Dispensing System | Other Chemicals |
| Mounting Type | Non Pertinent |
| Product Number | 55438 |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Country of Origin | China |
| Sales Unit | PK |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | PAK |
| Base - Metric Gross Weight | 152.0 G |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | PAK |
| Unit of Use - Billing Unit | PAK |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 193.78236394268063 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 0.3351026385210139 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 0.024912235626891165 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 3175.524 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 11.3 G |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | PACK |
| Unit of Use - Unit | PAK |
| Shipper - Billing Unit | PAK |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 193.78236394268063 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 0.3351026385210139 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.024912235626891165 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 4.7637795275590555 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 6.377952755905512 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 6.377952755905512 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 3175.524 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 152.0 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 11.3 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 12.1 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 16.2 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 16.2 CM |
| Shipper - Item Quantity | 1 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | KIT |
| Shipper - Item Unit | PACK |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | PAK |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 96417.51566967701 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 156.52820615126308 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 9.415943217916121 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 47.63779527559055 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.125984251968504 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.58 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 4.271 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.21 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.22 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.07 M |
| Pallet - Item Quantity | 378 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 378 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 378 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | PACK |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 9 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 42 |
Write Your Own Review


