3M™ Easy Scrub Top Button, 30 Each/Case
Button used to actuate chemical delivery on the 3M™ Easy Scrub Flat Mop.
Special Price
$139.54
Regular Price
$164.16
| UPC | 50051125860357 |
|---|---|
| 3M ID | 7100129602 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- Only use on the 3M™ Easy Scrub Flat Mop.
- Pull off to replace cleaning chemicals in mop pole/handle
- Durable.
| 3M ID | 7100129602 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Bottles & Dispensers |
| Mounting Type | Non Pertinent |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Country of Origin | China |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Customary Height Dimension | 6 |
| Base - Customary Length Dimension | 0.5 |
| Base - Customary Width Dimension | 4 |
| Base - Metric Gross Weight | 14.969 G |
| Base - Metric Height Dimension | 15.24 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 1.27 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 10.16 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 12.00001415750863 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.03300099602645432 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.032998791403832474 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 6.0 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 0.5 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 4.0 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 196.645 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 14.968 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 15.24 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 1.27 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 10.16 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 375.2754001570995 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 1.319997953228358 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.9899637421149743 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 5.25 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 9.374803149606299 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 7.624803149606299 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 6149.662 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 598.741 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 449.04 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 13.335 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 23.812 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 19.367 CM |
| Shipper - Item Quantity | 30 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 30 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 30 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | BAG |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 94769.87457911923 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 320.00009171230107 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 213.83216829683445 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 47.0 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.0 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.553 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 96992.64 G |
| Pallet - Metric Height Dimension | 119.38 CM |
| Pallet - Metric Length Dimension | 121.92 CM |
| Pallet - Metric Width Dimension | 106.68 CM |
| Pallet - Item Quantity | 6480 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 6480 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 216 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 8 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 27 |
Write Your Own Review


