3M™ Easy Scrub Pad Holder And Attachment
Mop pad holder located at base of the mop handle/pole. Replacement part.
Special Price
$16.09
Regular Price
$18.93
| UPC | 00048011590073 |
|---|---|
| 3M ID | 7000131233 |
| Packaging | Case |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- The 16 inch frame/holder designed to attach to the 3M™ Easy Scrub Flat Mop to hold pads
- A replacement part
| 3M ID | 7000131233 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Default Category/Cleaning Supplies/Handled Brushes, Pads & Refills |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Country of Origin | China |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 443.2 G |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Unit of Use - Billing Unit | EA |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 158.91571546922623 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 0.9770887460033775 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 0.7220139086554741 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 2604.162 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 327.5 G |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | EACH |
| Unit of Use - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 158.91571546922623 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 0.9770887460033775 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.7220139086554741 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 2.0078740157480315 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 16.614173228346456 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 4.7637795275590555 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 2604.162 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 443.2 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 327.5 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 5.1 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 42.2 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 12.1 CM |
| Shipper - Item Quantity | 1 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 94769.87457911923 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 218.25763956302882 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 138.62667046185103 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 46.8503937007874 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.125984251968504 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.553 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 62.88 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.19 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.22 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.07 M |
| Pallet - Item Quantity | 192 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 192 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 192 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 12 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 16 |
Write Your Own Review


