3M™ Easy Scrub Express Caddy, 6/Case
6 caddies per case, each labeled and in bag.
Special Price
$157.79
Regular Price
$185.63
| UPC | 50048011590542 |
|---|---|
| 3M ID | 7000126837 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- A caddy specifically designed to hold 12 - 11.5 oz bottles as part of the 3M™ Easy Scrub Express Flat Mop
- Bottles sold separately
- 6 caddies per case, each labeled and in bag
| 3M ID | 7000126837 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Bottles & Dispensers |
| Mounting Type | Non Pertinent |
| Product Color | Green |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Country of Origin | China |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Customary Height Dimension | 6.5 |
| Base - Customary Length Dimension | 6.60984252 |
| Base - Customary Width Dimension | 9.318897638 |
| Base - Metric Gross Weight | 0.631 KG |
| Base - Metric Height Dimension | 16.51 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 16.789 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 23.67 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 400.3769070530267 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 1.3911168743865776 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 1.1993147062857341 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 6.5 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 6.609842519685039 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 9.318897637795276 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 6561.002 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 0.544 KG |
| Consumer - Metric Height Dimension | 16.51 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 16.789 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 23.67 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | BTLS |
| Consumer - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 3234.258437020811 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 8.853764449344684 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 7.195888237714405 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 7.480314960629921 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 22.283464566929133 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 19.488188976377952 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 0.053 M3 |
| Shipper - Metric Weight | 4.016 KG |
| Shipper - Metric Net Weight | 3.264 KG |
| Shipper - Metric Height Dimension | 0.19 M |
| Shipper - Metric Length Dimension | 0.566 M |
| Shipper - Metric Width Dimension | 0.495 M |
| Shipper - Item Quantity | 6 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | CONT |
| Shipper - Item Unit | BTLS |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 69506.04452390007 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 207.23452645378492 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 143.91776475428807 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 44.488188976377955 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 40.94488188976378 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 38.188976377952756 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.139 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 65.28 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.13 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.04 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 0.97 M |
| Pallet - Item Quantity | 120 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 120 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 20 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | BTLS |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 5 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 4 |
Write Your Own Review


