3M™ Easy Scrub Express Bottles, 12/Bag, 6 Bags/Case
Squeezable bottle holds 11.5 oz. of solution.
Special Price
$203.40
Regular Price
$239.29
| UPC | 50048011590566 |
|---|---|
| 3M ID | 7100133191 |
| Packaging | Bag |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- A squeezable bottle replacement for the 3M™ Easy Scrub Express Flat Mop
- Dispense just the amount of cleaning solution needed for the job
- Reusable bottles are quick to swap when tasks call for varying types of solutions needed. No need to wait until cleaning chemicals are used up in mop.
- Each bottle holds 11.5 oz of cleaning fluid.
| 3M ID | 7100133191 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Bottles & Dispensers |
| Mounting Type | Non Pertinent |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Country of Origin | United States |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 50.403 G |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Unit of Use - Billing Unit | EA |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 53.19561820226003 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 0.11111959400904385 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 0.09171230106890907 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 871.72 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 41.6 G |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | EACH |
| Unit of Use - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 478.2689565379131 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 1.102090848662203 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 1.100547612826909 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 10.0 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 5.984251968503937 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 7.9921259842519685 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 7837.424 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 499.2 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 25.4 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 15.2 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 20.3 CM |
| Consumer - Item Quantity | 12 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 12 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 12 |
| Consumer - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | BAG |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 3830.083900325281 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 8.000575494689208 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 6.6028447524370835 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 11.417322834645669 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 19.409448818897637 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 17.283464566929133 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 62763.83 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 3.629 KG |
| Shipper - Metric Net Weight | 2.995 KG |
| Shipper - Metric Height Dimension | 29.0 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 49.3 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 43.9 CM |
| Shipper - Item Quantity | 72 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 72 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | BAG |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 102763.98505552916 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 163.1420740168094 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 105.65212990685889 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 50.78740157480315 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.125984251968504 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.684 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 47.923 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.29 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.22 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.07 M |
| Pallet - Item Quantity | 1152 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 1152 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 16 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 4 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 4 |
Write Your Own Review


