3M™ Doodlebug™ Pad Holder 6472, Bulk, 50/Case
Fifty 3M™ Doodlebug™ Utility Pad Holders packed in bulk format.
Special Price
$1,098.51
Regular Price
$1,292.36
| UPC | 50638060847775 |
|---|---|
| 3M ID | 7100246370 |
| Packaging | Case |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- Fifty 3M™ Doodlebug™ Utility Pad Holders packed in bulk format.
- Designed to hold the 3M™ Doodlebug™ White Cleansing Pad 8440, Brown Scrub 'N Strip Pad 8541, Blue Pad 8242 and Hi Pro Pad 8550.
- Special grippers holds pads firmly in place.
- Swivels and twists to reach hard-to-get-at places.
- Use with a standard US threaded handle (not included).
- Can be used with nearly any brand utility pad.
| 3M ID | 7100246370 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Default Category/Cleaning Supplies/Handled Brushes, Pads & Refills |
| Color Family | Orange |
| Product Color | Orange |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Reusable | Yes |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Trademark 2 | Doodlebug™ |
| Type of Cleaning | Hard to Reach |
| Country of Origin | United States |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 45.359 G |
| Base - Metric Height Dimension | 23.017 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 4.127 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 9.525 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Unit of Use - Billing Unit | EA |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 55.213673419472826 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 0.09999947750443862 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 0.09999947750443862 lbs |
| Unit of Use - Customary Height Dimension | 9.061811023622047 in |
| Unit of Use - Customary Length Dimension | 1.6248031496062991 in |
| Unit of Use - Customary Width Dimension | 3.75 in |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 904.79 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 45.359 G |
| Unit of Use - Metric Height Dimension | 23.017 CM |
| Unit of Use - Metric Length Dimension | 4.127 CM |
| Unit of Use - Metric Width Dimension | 9.525 CM |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | PCS |
| Unit of Use - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 2983.4600023530757 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 13.299998851391614 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 4.999973875221931 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 11.0 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 16.5 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 16.437795275590553 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 48890.15 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 6032.778 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 2267.95 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 27.94 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 41.91 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 41.752 CM |
| Shipper - Item Quantity | 50 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 50 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 50 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | PCS |
| Shipper - Item Unit | PCS |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 99773.82159488728 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 354.99935768319915 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 119.99981392985072 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 49.5 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.0 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.635 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 54.431 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 125.73 CM |
| Pallet - Metric Length Dimension | 121.92 CM |
| Pallet - Metric Width Dimension | 106.68 CM |
| Pallet - Item Quantity | 1200 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 1200 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 24 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | PCS |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 4 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 6 |
Write Your Own Review


