3M™ Diamond Slurries, Compounds, Minerals, Lapping Film, Blue Lube DIAMEXT Container 185033 1 GAL WS 171, 1 ea/Case
Special Price
$64.32
Regular Price
$75.67
| UPC | 00051125758673 |
|---|---|
| 3M ID | 7010482259 |
| Packaging | Bottle |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
| 3M ID | 7010482259 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Abrasives > Abrasive Sheets & Rolls > Foam Sheets & Rolls |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Country of Origin | United States |
| SAP Shelf Life In Days | 547 |
| Base - Billing Unit | BOT |
| Base - Metric Gross Weight | 3364.748 G |
| Base - Metric Height Dimension | 28.26 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 18.415 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 10.993 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | BOT |
| Consumer - Billing Unit | BOT |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 349.10732026188464 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 7.4179995576204245 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 7.087861729243814 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 11.125984251968504 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 7.25 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 4.327952755905512 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 5720.844 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 3215.0 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 28.26 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 18.415 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 10.993 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | BTLS |
| Consumer - Unit | BOT |
| Shipper - Billing Unit | BOT |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 1824.7686101671416 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 8.697236243193421 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 7.087861729243814 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 12.795275590551181 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 14.606299212598426 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 9.763779527559056 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 29902.6 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 3.945 KG |
| Shipper - Metric Net Weight | 3.215 KG |
| Shipper - Metric Height Dimension | 32.5 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 37.1 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 24.8 CM |
| Shipper - Item Quantity | 1 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | BTLS |
| Shipper - Item Unit | BTLS |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | BOT |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 87630.09652003556 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 348.3303742521066 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 255.16302225277732 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 43.30708661417323 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.125984251968504 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.436 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 115.74 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.1 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.22 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.07 M |
| Pallet - Item Quantity | 36 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 36 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 36 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | BTLS |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 3 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 12 |
Write Your Own Review


