3M™ Cleaner Notebook Screen Cleaning Wipes CL630
Special Price
$8.31
Regular Price
$9.78
| UPC | 00021200528798 |
|---|---|
| 3M ID | 7100037456 |
| Packaging | Pack |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
Removes dust, fingerprints and smudges from notebook computer screens. Non abrasive, non streaking.
- Premoistened wipes allow you to safely and easily clean the outside of your electronics
- Non-abrasive 3M Electronic Equipment Wipes quickly cut through grease, grime and dirt without leaving any residue behind
- Soft, non-abrasive cloth cleans delicate electronic items without scratching
- Wipes clean without danger of static discharge
- Can be safely used on most surfaces
- 24 individually wrapped wipes
| 3M ID | 7100037456 |
|---|---|
| Keywords | cleaner wipes, screen cleaner wipes, notebook screen wipes, desk and office wipes, anti-stat equipment wipes |
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Cloths & Wipes > Chemical Wipes |
| Disinfectant | No |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Why Buy Statement | Easy electronic cleaning on the go |
| Country of Origin | China |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | PAK |
| Base - Metric Gross Weight | 189.601 G |
| Base - Metric Height Dimension | 121.437 MM |
| Base - Metric Length Dimension | 80.162 MM |
| Base - Metric Width Dimension | 29.36 MM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | PAK |
| Consumer - Billing Unit | PAK |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 17.452790811093433 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.4179986537251497 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.008000575494689207 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 4.780984251968504 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 3.155984251968504 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 1.1559055118110235 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 0.286 CDM |
| Consumer - Metric Net Weight | 3.629 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 121.437 MM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 80.162 MM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 29.36 MM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | PACK |
| Consumer - Unit | PAK |
| Inner - Billing Unit | PAK |
| Inner - Customary Cubic Dimension | 172.12168085753495 ci |
| Inner - Customary Gross Weight | 2.655027023492481 lbs |
| Inner - Customary Net Weight | 0.04800345296813525 lbs |
| Inner - Customary Height Dimension | 4.0 in |
| Inner - Customary Length Dimension | 10.124803149606299 in |
| Inner - Customary Width Dimension | 4.25 in |
| Inner - Metric Cubic Dimension | 2820.569 CCM |
| Inner - Metric Net Weight | 21.774 G |
| Inner - Metric Height Dimension | 10.16 CM |
| Inner - Metric Length Dimension | 25.717 CM |
| Inner - Metric Width Dimension | 10.795 CM |
| Inner - Item Quantity | 6 |
| Inner - Total Unit Quantity | 6 |
| Inner - Previous Packaging Level Quantity | 6 |
| Inner - Item Unit | PACK |
| Inner - Previous Packaging Level Unit | PACK |
| Inner - Unit | KAR |
| Shipper - Billing Unit | PAK |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 1231.7305284216868 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 16.953001215606868 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.28802071780881144 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 12.65 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 10.7 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 9.1 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 20184.447 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 7689.752 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 130.644 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 32.131 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 27.178 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 23.114 CM |
| Shipper - Item Quantity | 36 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 36 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | CTNS |
| Shipper - Item Unit | PACK |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | PAK |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 82198.98329560438 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 864.0004239930227 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 13.825188461613672 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 42.83464566929134 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 40.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.347 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 6.271 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.088 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.219 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.016 M |
| Pallet - Item Quantity | 1728 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 1728 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 48 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | PACK |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 3 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 16 |
Write Your Own Review


