3M™ Antistatic Wipes CL610
Special Price
$10.31
Regular Price
$12.13
| UPC | 00021200525650 |
|---|---|
| 3M ID | 7010371374 |
| Packaging | Canister |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
Pre moistened wipes make cleaning electronics easy. Great for CDs and DVDs. Non abrasive and safe for use on most electronic equipment surfaces. Cuts through grime and grease. 5.5" x 6.75" wipes. 80 count canister
- Premoistened wipes allow you to safely and easily clean the outside of your electronics
- Non-abrasive 3M Electronic Equipment Wipes quickly cut through grease, grime and dirt without leaving any residue behind
- Soft, non-abrasive cloth cleans delicate electronic items without scratching
- Wipes clean without danger of static discharge
- Can be safely used on most surfaces
- 80-count canister of 5.5 in x 6.75 in wipes
| 3M ID | 7010371374 |
|---|---|
| Keywords | Flags, sticky flags, highlighting, highlighter, marking flags, post-it, Post-it, Post-it? Flags, Post-it? Flags, post it, post its |
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Cloths & Wipes > Chemical Wipes |
| Color Family | White |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Country of Origin | China |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | KAN |
| Base - Metric Gross Weight | 342.462 G |
| Base - Metric Height Dimension | 165.1 MM |
| Base - Metric Length Dimension | 82.55 MM |
| Base - Metric Width Dimension | 82.55 MM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | KAN |
| Consumer - Billing Unit | KAN |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 68.65622786363683 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.7549994723235754 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.6159473096957077 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 6.5 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 3.25 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 3.25 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 1125.074 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 279.389 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 165.1 MM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 82.55 MM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 82.55 MM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | KAN |
| Inner - Billing Unit | KAN |
| Inner - Customary Cubic Dimension | 584.0639909626276 ci |
| Inner - Customary Gross Weight | 4.856783635932853 lbs |
| Inner - Customary Net Weight | 3.6956838581742457 lbs |
| Inner - Customary Height Dimension | 7.8 in |
| Inner - Customary Length Dimension | 10.4 in |
| Inner - Customary Width Dimension | 7.2 in |
| Inner - Metric Cubic Dimension | 9571.094 CCM |
| Inner - Metric Net Weight | 1676.334 G |
| Inner - Metric Height Dimension | 19.812 CM |
| Inner - Metric Length Dimension | 26.416 CM |
| Inner - Metric Width Dimension | 18.288 CM |
| Inner - Item Quantity | 6 |
| Inner - Total Unit Quantity | 6 |
| Inner - Previous Packaging Level Quantity | 6 |
| Inner - Item Unit | EACH |
| Inner - Previous Packaging Level Unit | BTLS |
| Inner - Unit | KAR |
| Shipper - Billing Unit | KAN |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 3723.8760402717658 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 30.258445484874446 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 22.174103149045475 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 15.6 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 21.9 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 10.9 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 61023.395 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 13725.0 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 10058.004 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 39.624 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 55.626 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 27.686 CM |
| Shipper - Item Quantity | 36 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 36 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | CTNS |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | KAN |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 68834.78333885802 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 503.99877758084864 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 332.6114149583248 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 35.86614173228347 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 40.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.128 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 150.87 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 0.911 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.219 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.016 M |
| Pallet - Item Quantity | 540 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 540 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 15 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 3 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 5 |
Write Your Own Review


