3M™ 3125 Screw and Nut Set 110310A
Genuine 3M™ Nib Removal Sander 3125 Replacement Parts keep your 3M™ Nib Removal Sander 3125 in top working condition. Every part is available to order, and finding the part you need is easy using the schematic and parts list found in the tool instruction manual.
Special Price
$3.20
Regular Price
$3.77
| UPC | 00051141308180 |
|---|---|
| 3M ID | 7010403989 |
| Packaging | Set |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
Genuine 3M™ Nib Removal Sander 3125 Replacement Parts are engineered specifically for your 3M™ 3M™ Nib Removal Sander 3125. All replacement parts meet the same specifications and design criteria as the original components. You can be assured the replacement parts will fit, form, and function the same as or better than the original part, which will get your 3M™ Nib Removal Sander 3125 back in action.
- Replacement parts are easy to find and order online 24/7 at 3M.com, even though the 3M™ Nib Removal Sander 3125 has been discontinued
- Detailed schematic and parts list found in the tool instruction manual make it easy to identify the part(s) you need
- Genuine 3M replacement parts will provide new tool performance after maintenance and repair tasks are performed
- Each and every part is available individually
| 3M ID | 7010403989 |
|---|---|
| Part number | 110310A |
| Keywords | Abrasive Discs, Sanding, orbital sanders |
| Global Product Hierarchy | Tools & Equipment > Power Tools > Power Tool Parts & Accessories |
| Abrasive Material | Non Pertinent |
| Backing Material | Non Pertinent |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Country of Origin | Japan |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | SET |
| Base - Metric Gross Weight | 100.0 G |
| Base - Metric Height Dimension | 21.0 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 3.0 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 21.0 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | SET |
| Consumer - Billing Unit | SET |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 80.73441343733082 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.22046226218487758 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.2094391490756337 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 8.26771653543307 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 1.1811023622047243 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 8.26771653543307 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 1323.0 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 95.0 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 21.0 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 3.0 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 21.0 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Unit | SET |
| Shipper - Total Unit Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 999 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | LOOS |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 1 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 999 |
Write Your Own Review

